מאמרים

חיישן רנטגן אלחוטי

חיישני שיניים לוכדים תמונות מפורטות של השיניים, החניכיים ומבני הפה שמסביב, ומסייעים לרופאי שיניים באבחון וטיפול במספר עצום של בעיות שיניים. יכולות ההדמיה המדויקות שלהם הופכות אותם לכלי חיוני לשמירה על בריאות הפה.

חיישני שיניים אלחוטיים הם אחד החידושים המשפיעים ביותר ברדיוגרפיה תוך-אורלית. גלה כיצד חיישני שיניים אלחוטיים מחוללים מהפכה ברפואת השיניים.

שיפור נוחות המטופל
דאגה מרכזית עבור רוב מטופלי השיניים היא רמת הנוחות והקלות שהם חווים במהלך כל הליך. זה לא סוד שחיישני שיניים קוויים מסורתיים יכולים להיות לא נוחים ומסורבלים עבור המטופלים. למרבה המזל, חיישני שיניים אלחוטיים משפרים מאוד את נוחות המטופל.

החיישן התוך-אורלי האלחוטי מספק התאמה נוחה יותר בהשוואה לטכנולוגיה המסורתית. הסרת החוטים מעניקה למכשיר פרופיל קטן. נוסף על כך, חיישנים אלו דקים ובעלי פינות מעוגלות המאפשרות מיקום קל ונוחות רבה יותר.

שיפור איכות ההדמיה
אחת הדרכים המרגשות ביותר שבהן חיישני שיניים אלחוטיים מחוללים מהפכה ברפואת השיניים היא על ידי שיפור איכות התמונה. הדמיית שיניים באיכות גבוהה חיונית לרופאי שיניים לאבחון מדויק ולתכנן תוכניות טיפול יעילות לבעיות שיניים שונות. כתוצאה מכך, הטמעת חיישני שיניים אלחוטיים משפרת את הטיפול בחולים ואת תהליכי העבודה של רופאי שיניים.

חיישני שיניים אלחוטיים מספקים תמונות ברזולוציה גבוהה החושפות פרטים מורכבים, אבל זו לא הדרך היחידה שבה הם משפרים את איכות התמונה. אחת הסיבות העיקריות להדמיה לקויה עם חיישנים מסורתיים היא מיקום לקוי. מכיוון שקל יותר למקם ולתחזק את המיקום של חיישנים אלחוטיים, קל יותר להשיג תמונות מדויקות.

הגברת יעילות הליך השיניים
יעילות זרימת העבודה במרפאת שיניים חיונית להבטחת אספקה בזמן של טיפול שיניים ושביעות רצון כללית של המטופלים. משרדי שיניים יכולים לחוות שיפורים משמעותיים ביעילות ובפרודוקטיביות הכוללת שלהם באמצעות חיישנים אלחוטיים.

יכולות מתקדמות ידידותיות למשתמש מקלות על השגת התמונות הרצויות. לדוגמה, התכונה High Dynamic Range (HDR) מאפשרת לך לבחור הגדרת חשיפה אחת לקרני רנטגן דנטליות בפה מלא (FMX). השגה מהירה של ראייה מקיפה של הפה יכולה לקצר את זמני הפגישה ולהגדיל את היכולת לראות מטופלים.

הורדת עלויות החלפה
אחרון חביב, לחיישני שיניים אלחוטיים יש פוטנציאל להציע חיסכון משמעותי בעלויות לרפואת שיניים. סיבות שונות, כגון כוח מופרז המופעל על הכבל או אחסון לא נכון, עלולים לגרום לכישלון חוטים. בלאי יומיומי עלול גם לגרום לשבירת חוטים ולחייב החלפת ציוד מלאה.

הסרת חוטים משפרת את עמידות החיישנים, וחיישנים אלו יכולים להחזיק מעמד פי שניים עד שלוש יותר מחיישנים קוויים. על ידי הפחתת תדירות החלפת הציוד, התרגול שלך משיג גמישות רבה יותר בתקציב שלו.

כניסתם של חיישני שיניים אלחוטיים בישרה עידן חדש ברפואת השיניים, המסומן על ידי נוחות משופרת של המטופל, איכות הדמיה מעולה, יעילות מוגברת של ההליך והורדת עלויות ההחלפה. העתיד של רפואת השיניים טמון בהתקדמות כזו שמתעדפת הן את חווית המטופל והן את היעילות הקלינית. על ידי אימוץ הטכנולוגיה החדשנית הזו, שיטות טיפול שיניים יכולות לספק טיפול בריאותי פה משופר ולהשיג שביעות רצון גבוהה של המטופלים.

מהפכת צילומי הרנטגן בטכנולוגית "המרה ישירה"

לאחרונה נחשפנו לטכנולוגיה חדשה בתחום חיישני הרנטגן הדיגיטליים- "המרה ישירה"…. מדובר בעצם בשלבי התהליך ליצירת התמונה הדיגיטלית מקרינת הרנטגן. וכעיקרון מנחה, נזכור שככל שיש פחות שלבים בדרך- כך אנחנו "יעילים" יותר, כלומר תמונה איכותית יותר עם פחות הפרעות.

הטכנולוגיה הקיימת ב 30 שנים האחרונות- "InDirect Conversion":

בהמרה לא ישירה התהליך הוא: קרינת רנטגן > ממיר אור (סוג של זכוכית) > אות דיגיטלי. לחיישן מסוג זה כמה חסרונות: 1) ייתכן שיהיו תמונות עם הפרעות דיגיטליות שיכולות לגרום לאיבוד מידע חשוב בצילום. 2) ממיר אור עשוי לרוב מסוג של זכוכית שעלולה להישבר בנפילה על הריצפה, ולא ניתן לתקן. 3) כל החיישנים הללו מחוברים עם כבל USB למחשב, הכבל נקרע מעת לעת, יוצר אי- נוחות בסביבת העבודה. יתרונות: 1) זול

בהמרה ישירה "DirectConversion"

תהליך הפקת התמונה הוא קצר יותר: קרינת רנטגן > מומרת ישירות לפוטונים הנותנים אות דיגיטלי

יתרונות של טכנולוגיה זו: 1) איכות הצילום- יוצאת מן הכלל ! מדהימה ! לא קיים בשלב הפקת התמונה שלב של המרת קרינה לאור, דבר המפחית רעשים דיגיטליים ואיבוד מידע חשוב בצילום. 2) עמידות- בחיישן זה לא קיים הממיר אור העשוי זכוכית, ולכן החיישן עמיד יותר בפני פגיעות. 3) אלחוטי- ייתרון נוסף בטכנולוגיה זו הוא צריכת החשמל המזערית, שאיפשרה לראשונה לייצר חיישן אלחוטי, כך שהסוללה הקטנה שלו תספיק ל 150 צילומים ! חסרונות: 1) החיישן קיים כרגע רק בגודל 2.

כותרת כלשהי

רושם פה מה שבא לך SENSOR HD

פרטים ליצירת קשר

התחברות

דילוג לתוכן